Broszka z kosogłosem

Naszyjniki: Eleny z „Pamiętników Wampirów” oraz Padme z „Gwiezdnych Wojen” już za mną. :-) Niedawno w ofercie sklepiku pojawił się także wisior z insygniami śmierci z „Harrego Pottera”.
Przyszła kolej na słynną broszkę Katniss Everdeen- głównej bohaterki powieści i filmu pt. „Igrzyska Śmierci”.
Kosogłosy to fantastyczne, dzikie ptaki zamieszkujące tereny Panem- miejsca akcji „Igrzysk”. Stworzone dla potrzeb władz Kapitolu głoskółki* połączyły się z kosami. Tak powstały kosogłosy. Ptaki posiadały umiejętność powtarzania ptasich gwizdów, jak i ludzkich melodii. Stały się symbolem oporu, buntu i rewolucji.
Broszka z motywem kosogłosa miała na zadanie podkreślić buntownicze nastawienie Katniss wobec władz Kapitolu oraz przynieść dziewczynie szczęście na arenie.

*Głoskółka – genetycznie zmodyfikowany ptak, wyhodowany przez człowieka, dokładnie władze Kapitolu, przeznaczone do wykorzystywania jako broń. Mieszkańcy mówili o nich zmiechy.
Władze w czasie rebelii wyhodowały 46 głoskółek. Zostały obdarzone umiejętnością zapamiętywania i powtarzania ludzkich rozmów. Ptaki te, (wyłącznie samce), miały zwyczaj powracać do domu z tego względu wypuszczano je w rejonach, w których ukrywali się wrogowie Kapitolu. Gdy zapamiętały już dostatecznie dużo słów, wracały do kapitolińskich ośrodków i tam rejestrowano pozyskane od nich informacje. Trochę trwało, zanim ludzie uświadomili sobie, co się dzieje w dystryktach i jak prywatne rozmowy są transmitowane do nieprzyjacielskich ośrodków. Rebelianci zaczęli faszerować Kapitol stekiem kłamstw. W rezultacie ośrodki zlikwidowano, a ptaki pozostawiono na wolności, żeby stopniowo wyginęły, jednak do tego nie doszło. Głoskółki urządziły sobie gody z samicami kosów i w ten sposób powstał nowy gatunek – Kosogłos.
źródło: http://igrzyskasmierci.wikia.com/wiki/G%C5%82osku%C5%82ka

Mam do zaoferowania kosogłosy wykonane różnymi technikami:
Broszka została w 100% stworzona przeze mnie z masy plastycznej. Płaskorzeźbę zamocowałam na metalowym stelażu, podstawce (stop cynku). Całość pokryłam metaliczną farbą w spreju.
broszka z kosogłosem (3) broszka z kosogłosem (2) broszka z kosogłosem (5) broszka z kosogłosem (7) broszka z kosogłosem broszka z kosogłosem (8) broszka z kosogłosem (1) broszka z kosogłosem (4) broszka z kosogłosem (6)Kolczyki i naszyjnik zostały wykonane ze stopu cynku. Są mniejsze. Mają kolor ciemnego złota, przez co sprawiają wrażenie rzeczy starych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie ;-).
modnekolczyki (24) modnekolczyki (25) modnekolczyki (23) modnekolczyki (22) modnekolczyki (26) modnekolczyki (21) modnekolczyki (20) modnekolczyki (19)

Dodaj komentarz