Mus czekoladowy „Kinder Niespodzianka” ;-)

Poznajcie przepis na prosty, lekki i przepyszny deser, który możecie wykonać jeszcze w ten weekend! ;-) Przepis na mus „Kinder Niespodzianka” wymyśliłam sama. Jak zwykle nudzilo mi się, miałam ochotę na coś słodkiego, znalazłam w lodówce kilka składników i tak oto narodził się deser!
Pamiętajcie, że pod połówką Kinder niespodzianki możecie ukryć pudełeczko z zabawką (wersja dla dzieci) albo to samo pudełeczko z sekretną wiadomością, lub… pierścionkiem zaręczynowym (wersja Walentynkowa)! ;-)

Mus czekoladowy „Kinder Niespodzianka”
mus czekoladowy kinder mus czekoladowy kinder 1
Składniki:
-1 tabliczka czekolady mlecznej
-1 tabliczka czekolady białej
-400g (2 małe kubeczki) śmietanki kremówki 30%
-kinder niespodzianka (do dekoracji)

Każdą czekoladą rozpuścić osobno w kąpieli wodnej i ostudzić. Dobrze schłodzoną śmietankę ubić mikserem na sztywno a następnie podzielić na dwie równe porcje. Do rozpuszczonej czekolady mlecznej dodać 2 łyżki ubitej śmietanki i dokładnie wymieszać. Następnie powstałą masę przełożyć ostrożnie do reszty śmietanki i dokładnie wymieszać. Tą samą czynność powtórzyć z czekoladą białą.
Przygotować pucharki. Nakładać za pomocą łyżki do pucharków warstwy (na zmianę) czekolady mlecznej i białej. Mus schłodzić w lodówce min. 2h. Można udekorować połówką kinder niespodzianki :-).
*Jeśli deser będzie wydawał Wam się mdły warto podać do niego zmiksowane mrożone truskawki, które przełamią słodycz.

Smacznego!!!

Dodaj komentarz